Jesteś tutaj

Obraz z kościoła par. p.w. Świętej Trójcy w Wielkim Buczku, pow. złotowski na wystawie czasowej w Zamku Królewskim w Warszawie

W dniach 6 listopada 2019 r. – 14 stycznia 2020 r. w Galerii Wystaw Czasowych w Zamku Królewskim w Warszawie odbywać się będzie wystawa czasowa „Świat polskich Wazów. Przestrzeń – ludzie – sztuka.”

Wśród dzieł sztuki sprowadzonych z całego kraju i zagranicy na wystawie będzie można obejrzeć obraz „Koronacja Najświętszej Marii Panny” znajdujący się na co dzień w ołtarzu bocznym w kościele parafialnym p.w. Świętej Trójcy w Wielkim Buczku. Obraz ten namalowany przed 1623 r. w technice olejnej na desce jest dziełem Hermana Hana, jednego z najsłynniejszych malarzy epoki baroku działających w Polsce.

Obiekt wraz z ołtarzem, w którym jest umieszczony w bieżącym roku został poddany pracom konserwatorskim w ramach projektu „Ochrona oraz zwiększenie wartości dziedzictwa kulturowego obszaru Diecezji Bydgoskiej – rewaloryzacja i konserwacja drewnianych zabytków” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Jest to jeden z najcenniejszych zabytków ruchomych znajdujących się na terenie północnej Wielkopolski.

Autor: Kinga Kłysz
Data utworzenia: 28.11.2019 - 08:51
Ostatnia aktualizacja: Administrator techniczny strony
Data aktualizacji: 09.04.2021 - 16:29