Jesteś tutaj

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Manis arenam”

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową  „MANIS ARENAM. Archeologiczne badania śladów konfliktów zbrojnych XVII-XIX w.”

Konferencja odbędzie się 8 i 9 października 2020 r.  Będzie dostępna online na stronie www.muzeum.com.pl na której aktywuje się link, umożliwiający przyłączenie się do spotkania. 

Organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Koninie, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Stowarzyszenie Wielkopolskie Forum Eksploracyjno-Historyczne

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Manis arenam. Archeologiczne badania śladów konfliktów zbrojnych XVII-XIX w.” kierowana jest głównie do archeologów, historyków oraz detektorystów współpracujących z naukowcami. Głównym jej celem jest wymiana doświadczeń badawczych, nawiązanie kontaktów międzynarodowych oraz popularyzacja tematyki pól bitewnych.

Muzeum Okręgowe w Koninie we współpracy z Wielkopolskim Forum Eksploracyjno-Historycznym i Stowarzyszeniem Współpracy Polska-Wschód od 2012 roku prowadzi badania archeologiczne pól bitewnych z czasów powstania styczniowego. W skali kraju projekt ten ma charakter pionierski. Aktualnie pojawiła się potrzeba wymiany doświadczeń badawczych z innych okresów historycznych i terenów oraz nawiązania w tym celu kontaktów międzynarodowych. Konferencja dotyczy obszaru szeroko pojętej Europy Środkowej. Zaproszeni są referenci z Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji.

Na konferencji będą przedstawiane wyniki badań z ostatnich lat, często jeszcze nie publikowane, dotyczące archeologicznych badań śladów konfliktów zbrojnych XVII-XIX w. Niewątpliwie powinny one przyciągnąć szersze grono zainteresowanych. Dotyczy to szczególnie zaproszonych gości z kraju i zagranicy

PATRONAT: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Konina, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Poznaniu, Narodowy Instytut Dziedzictwa (www.nid.pl), Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich.

Program Konferencji

Do pobrania plakat Konferencji

Autor: Janusz Beger
Data utworzenia: 24.09.2020 - 17:54
Ostatnia aktualizacja: Administrator techniczny strony
Data aktualizacji: 13.04.2021 - 19:51