Jesteś tutaj

Uroczystość w pałacu w Pawłowicach gm. Krzemieniewo

W dniu 18.10.2016r. w pałacu w Pawłowicach, gm. Krzemieniewo,  miała miejsce podwójna uroczystość.  Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków  nagrodził troje uczniów  Zespołu Szkół  Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach za udział w konkursie plastycznym „Zabytek z mojej okolicy”. Konkurs ten  dedykowany uczniom klas 1-3 szkół podstawowych  został zorganizowany przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.  Konkurs ten miał na celu  uwrażliwić dzieci na zabytki w ich okolicy. Uczniowie szkoły w Pawłowicach Justyna Wilczkowiak, Patryk Zep i  Tomasz Mania, w pracach przygotowanych pod kierunkiem Pani Henryki Tobołki,  pokazali zabytki  w terenu gminy Krzemieniewo tj. pałac i kościół w Pawłowicach oraz pałac w Garzynie.

        Podczas uroczystości Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wręczył również  Panu  Ireneuszowi Dymarskiemu wieloletniemu  Dyrektorowi  Zakładu  Doświadczalnego w Pawłowicach, Instytutu Zootechniki, Państwowego Instytutu Badawczego srebrna odznakę za opiekę nad zabytkami  przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

        W spotkaniu uczestniczyli również Pan Andrzej Pietrula Wójt Gminy Krzemieniwo, Pani Mirosława Graf  Dyrektor Zespołu Szkół w Pawłowicach i Pani Małgorzata Mikołajczak Kierownik Delegatury w Lesznie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków  w Poznaniu.

 

Autor: Jolanta Goszczyńska
Data utworzenia: 21.10.2016 - 12:36
Ostatnia aktualizacja: Janusz Beger
Data aktualizacji: 21.10.2016 - 12:36