Jesteś tutaj

"Zabytek w mojej okolicy" rozstrzygnięcie konkursu

Szanowni Państwo

Drodzy Uczniowie

Ogłaszając wyniki konkursu plastycznego pragniemy przede wszystkim bardzo serdecznie podziękować wszystkim dzieciom za udział w konkursie oraz nauczycielom za zainteresowanie uczniów tematyką zabytków na terenie Wielkopolski.

Wrażliwość na dziedzictwo kulturowe w skali najbliższego otoczenia, regionu, Polski oraz świata jest bardzo ważnym aspektem wykształcenia, rozwoju poczucia estetyki oraz poznawania różnorodności kulturowej i emocjonalnej.

W konkursie nadesłano  17  prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas 4 , 5 i 6  szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego, w dowolnej technice . Wśród przedstawionych obiektów zabytkowych zdecydowanie przeważała architektura sakralna i rezydencjonalna . Pojawiły się też  zabytki techniki . Przyznany zostały 3 równorzędne nagrody główne oraz 14 wyróźnień, nagradzając tym samym wszystkie prace, które  zostały zgłoszone do konkursu. 

Jednakże z uwagi na mała ilość prac, które wpłynęły na konkurs nie będzie zorganizowana wystawa prac. Nagrody oraz dyplomy dla wszystkich laureatów konkursu zostaną wysłane pocztą. Ponad to Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków uprzejmie informuje, że wszystkie nagrodzone prace oraz część wyróżnionych prac zostanie umieszczona w kalendarzu wydanym przez organizatora konkursu.

Nagrody i wyróznienia:

Nagrody główne – równorzędne ;

 

Weronika Raczyńska, Kowanówko, klasa V

 praca „Kamieniczka  na Rynku w Obornikach”

Jędrzej Maćkowiak , Rydzyna , klasa V

praca „Ratusz w Rydzynie”.

Wiktoria Klupieć, Ostrów Wielkopolski ,klasa VI

praca „ Wieża ciśnień w Ostrowie Wielkopolskim”.

 

Wyróżnienia – równorzędne :

 

Wiktoria Miłoszewska, Kowanówko, klasa VI

      praca „ Rynek obornicki”

Izabella Ułanowska , Kowanówko , klasa V,

praca „ Budynek poczty w Obornikach”.

Julia Napierała, Kamionna, klasa IV,

praca” Muzeum Pegionalne w Międzychodzie”.

Malwina Grocholewska, Kamionna, klasa VI,

praca „Kościół w Kamionnie”.

Joanna Wieczorek , Kamionna, klasa VI,

praca "Kościół w Kamionnie”

Marta Kaczmarek, Ostrów Wielkopolski , klasa VI,

praca „Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim”.

Natalia Pokrywa, Ostrów Wielkopolski, klasa VI,

praca „Synagoga Ostrowska”.

Dawid Skiba , Rydzyna, klasa V,

Praca „Zbór poewangelicki w Rydzynie”.

Antoni Strakulski , Rydzyna, klasa IV,

praca „Zamek w Rydzynie”

Olga Szwarczyńska, Rydzyna, klasa VI,

praca „Zamek w Rydzynie”.

Weronika Pietrzak ,Rydzyna, klasa V,

praca „Zabytkowe kamieniczki  w Rydzynie”

Maja Marcinkowska,Rydzyna, klasa VI,

praca „Na Rynku w Rydzynie” .

Wiktor Hamrol ,Grodzisk Wielkopolski, klasa IV,

praca „Zrekonstruowany  grodziski wiatrak Tomasz”.

Julia Borowczak, Grodzisk Wielkopolski ,klasa IV

praca „Kościół Świętego Ducha w Grodzisku Wielkopolskim”

Autor: Jolanta Goszczyńska
Data utworzenia: 13.11.2017 - 09:42
Ostatnia aktualizacja: Janusz Beger
Data aktualizacji: 13.11.2017 - 09:54